dobrovolný svazek obcí

V roce 2019 byl Mikroregion Český ráj podpořen dotací z Programu obnovy venkova Libereckého kraje na nákup společné komunální techniky na údržbu veřejných prostranství. Z této dotace jsme nakoupili více jak 20 ks techniky od křovinořezů a sekaček na trávu po dva velké traktory Zetor.

Tato nakoupená technika slouží všem sedmi členským obcím na území Libereckého kraje, které si ji mohou v případě potřeby vypůjčit. Největší zájem o techniku evidujeme již od března až do pozdního října. Vzhledem k tomu, že v tomto období probíhá údržba veřejných prostranství ve všech obcích paralelně, je množství zakoupené techniky nedostačující.

Mikroregion se tak rozhodl opětovně využít dotaci z Programu obnovy venkova na nákup další společné techniky, o kterou je z řad obcí největší zájem. Po případném získání dotace nakoupíme křovinořez, zahradní traktory, radlici na sníh nebo např. elektrocentrály. Nakoupením dalších několika kusů techniky chceme našim obcím zajistit snazší dostupnost techniky, kterou zejména v letních měsících postrádají.

V současné době probíhají přípravy pro podání žádosti o dotaci a přibližně v červnu 2021 bychom měli obdržet informaci, zda nám dotace byla přidělena.