dobrovolný svazek obcí

V roce 2000 z aktivity členských obcí Mikroregionu Český ráj ve spolupráci se společností JENA-CZ s.r.o. a ČSAD Semily, a.s. vznikl projekt “Letní turistické autobusy Český ráj 2000”. Provoz turistických autobusů byl zahájen 3.6.2000 a to na dvou linkách. Provoz byl zajišťován o víkendech, od 1.7.2000 denně kromě pondělí. Ukončení provozu bylo 3.9.2000

Kontaktním bodem pro obě linky se stala obec Vyskeř. Každé lince bylo z důvodu lepší informovanosti přiřazeno barevné označení. K zajištění provozu bylo nutno zřídit 5 nových zastávek – Troskovice, Hrubá Skála – Vidlák, Hrubá Skála – Prašivec, Hrubá Skála – zámek a Vyskeř – Pleskotský mlýn. K propagaci provozu byly vydány letáčky formátu A5 s trasami a jízdními řády těchto linek, probíhaly reklamní spoty na rádiu RCL a objevily se informace v místních novinách. 

Popis tras

Červená trasa: byla vedena po trase Turnov – Sedmihorky – Ktová – Újezd pod Troskami – Libuň – Troskovice – Hrubá Skála – Vyskeř – Turnov. Provoz zajišťovalo ČSAD Semily a.s. autobusem, který umožňoval přepravu kol.

Žlutá trasa: byla vedena po trase Sobotka – Libošovice,Kost – Libošovice – Žďár,Žehrov – Všeň – Vyskeř – Mladějov – Sobotka. Provoz byl zajišťován také ČSAD Semily a.s. autobusem opět umožňující přepravu kol.

Jízdné na těchto linkách bylo pásmové, délka jednoho pásma byla 8 Tkm. Cena za jedno pásmo činila 5 Kč, stejně tak cena za přepravu kola.

Za dobu provozu bylo přepraveno na těchto trasách 3 700 osob a 50 kol.